7 grzechów głównych

Zawsze chciałem napisać coś mądrego na ten temat, więc czas zmierzyć się z nim! Sprawdź to! Wyzwanie? Jasne, że tak!

Dziś zrobię to co inni chcą wykonać jutro. A jutro wyrwę to czego inni nie mogą. To jest ta fascynująca czerwona linia, która pociąga mnie. Idę do przodu lub pozostaję tam gdzie nie ma miejsca dla mnie. To mój świat. To moje poczucie dumy. To moje cele. To moje marzenia. To cały ja! Mocne słowa? A czy to tylko słowa? Wszakże na końcowej linii liczy się tylko jedna rzecz, nasze poczucie, że tego dnia rzuciliśmy wszystko na szalę i jesteśmy dumni z siebie.

13183035_1101683426539785_1591712232_n

Akceptacja bólu. Akceptacja niedogodności. Akceptacja nie przespanych nocy. To punkt numer 1. Co jest po tym? Już uśmiecham się, bo poznałem ten świat. DUMA Z SAMEGO SIEBIE. DUMA Z PRACY, KTÓRĄ WYKONUJE. DUMA Z TEGO KIM SIĘ JEST. RADOŚĆ W SPOJRZENIU W LUSTRO. TAK TO JA DOKONAŁEM TEGO. Boli, tzn. mam się zatrzymać? Uśmiechnę się i zrobię co mam zrobić. Chciałbym aby było lekko, a co tam targam swoje!

Praca, punkt numer 2. Nie ma tu nikogo JESTEM TYLKO JA, jedyna osoba, która może tego dokonać. A czego? Tu pozostawię …………. Minuty, godziny i dni, których nie widać. Myśli, których nikt inny nie usłyszy. Cisza. Ruszam z zaciśniętymi pięściami. Pot pada na stopy. Ocieram go z twarzy i lecę dalej. Upadam, brudzę kolana i dłonie w błocie. Wstaję. To nie moje miejsce. Wiem, że mogę. Nie pytam o to ile jeszcze. Bo cel już widzę i dosięgam go. Teraz już nikt mnie nie powstrzyma. TO JEST MÓJ DZIEŃ. TO MOJA CHWILA. ZAWSZE JUŻ BĘDĘ MIAŁ JĄ W SOBIE. Ciężka praca popłaca? Może nie dziś i nie jutro, ale popłaci. Szaleństwo, oczywiście, że tak!

Punkt 3 to samotnia i monotonia. Codziennie dzieje się to samo. Otwieram książkę i uczę się lub wiąże te buty i biegnę przed siebie albo zakładam koszulkę, którą po chwili zrzucam i wykonuję kolejną pompkę. Publiczność? tylko moje myśli i czasem spojrzenia, których nie znam. Do tego dochodzą te same czynności, przecież biega się zawsze w ten sam sposób. Podnosi ciężary też. A książkę na szkolenie czyta się 20 raz. Samotność w tym wszystkim to jest to co mnie najbardziej wkurza! Jednak to ona pokazuje jak mi zależy. Monotonia pokazuje charakter. TAK TO JEST NUDNE, ALE JAK TO WSZYSTKO POCIĄGA!

Porażka i zwycięstwo, punkt 4. Serce mistrza. Wstań i walcz to Twoje życie, Twój najcenniejszy dar (Marek Piotrowski). Stara prawda jak świat mówi nie ma zwycięstwa bez porażki. Poddaje się lub zapierdalam! Po swoje rekordy. Po swoje pragnienia. Tak jak ja sobie to określiłem. Przecież nie muszę spełniać kogoś pragnień, k…a chcę swoje. A JAK PADNĘ, OKEJ. JAK WYGRAM TO ŚWIAT STANIE SIĘ LEPSZYM MIEJSCEM. Czemu nie wierzyć w to? Mogę. Ogrom wiary w siebie i swoje umiejętności. Poradzę sobie.

Dzisiaj już nie ma, myślę o jutrzejszym celu. 5. Co masz zrobić dziś, zrób jutro. Dzisiejsza praca została wykonana, ale co mogę zrobić jutro? Ile z tego mogę wyrwać? Ile mogę uzyskać? DZIŚ JUŻ NIE MA. A JUTRO JEST NIEZNANE. TO POCIĄGA. Wiem, czego chcę i idę po to. Ziemia ugina się pod moimi stopami, pozostawiając głębokie ślady. Czy pod górkę, czy z górki. Nie ważne. Idę dalej. Czasem nie wiem gdzie jestem. Jednak mam to przeczucie, że idę w dobrą stronę. Po to o co walczę.

6. KRÓTKO – GIVE STH BACK. Nie żyjemy sami na świecie i czasem uśmiech może dać fantastyczną moc!

roz

Punkt 7. Motywacja. To to wszystko co już napisałem. Absolutnie nic więcej.

Jeżeli miałbym napisać dlaczego to wszystko robię to właśnie to napisałem. Tak właściwie to chce mi się i mogę to robić. Te 7 punktów w zasadzie wyczerpuje moje podejście do tego całego burdelu. Oczywiście, że nie jest łatwo. Jednak coś pcha mnie ku temu, aby każdego dnia pozostawić ślad po sobie. Śmieszne to, czy to ważne? Nie. Dla mnie to są wartościowe kwestie, które budowałem w sobie przez lata i które będą ze mną, choćby nie wiem co.

DSC_4906

CHCĘ.

MOGĘ.

POTRAFIĘ.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: