Trening z Krisem vol. 99

Wychodząc na bieganie i już biegając czuję wolność (o tym będzie innym razem), natomiast idąc na siłownie wybieram się na wojnę.

Nie muszę dźwigać najcięższych ciężarów, aby czuć siłę, ale chcę wylewać litry potu. Oczekuję od siebie, że po ostatnim ćwiczeniu będę przez parę minut siedział i łapał oddech. W czasie ćwiczeń nie rzucę ręcznika na ziemię lecz oprę się dłońmi na kolanach, wydam wewnętrzny krzyk i wrócę!

Tyle teorii, przejdźmy do praktyki.

Ze względu na to, że we Wrocławiu smog, w czasie zimy nie dawał o sobie zapomnieć i czasem wyjście na dwór kończy się szybkim powrotem do domu, bo nie ma co bać się słów, śmierdzi jak cholera! Szkoda płuc i innych organów. Także nastąpił odwrót, odszukanie karnetu i fruuu na siłkę z buffem na twarzy.

Miała być kondycja, także rozgrzewka zamieniła się w pierwsze ćwiczenie 40 min rowerku, na ustawieniu automatycznego zwiększania obciążenia. Ojjjjj pot lał się aż miło, a uda paliły. Moc!

DSC_0010

Po tym nastąpił standardowy obwód, czyli  50 sekund ćwiczenia i 20 sekund odpoczynku i 8 ćwiczeń na warsztat.

 1. Tu nie mogło być niespodzianki, jednym z ulubionych ćwiczeń każdego obwodowca, BURPIEE. Jak burpiee to tylko z pompką.
 2. Czas na klatę. Bieganie, bieganiem ale ogólnorozwojówka to podstawa. Leżenie na plecach na macie, hantle blisko siebie i wyciskanie. Tylko hantle przez cały czas są blisko siebie. W moim przypadku 12 kg hantle, powoli stają się za lekkie na to ćwiczenie, ale 50s robi swoje.
  DSC_0019
 3. Bosu jest jednym z moich ulubionych narzędzi do ćwiczeń, a mostek w różnych konfiguracjach również. Leżenie na plecach z unoszeniem bioder, standard, ale dodanie elementu bosu, urozmaica to. Jedna stopa na bosu, a druga na kolanie, którego stopa jest na bosu. Core stability.
  DSC_0021
 4. Klasycznie, biceps musi być zrobiony. Naprzemienne uginanie ramion z hantlą.
  DSC_0023
 5. A teraz nowum, które podłapałem z youtuba, oglądając różne ćwiczenia z użyciem bosu. Sprzęt 2 hantle (warto nie za ciężki), bosu. Stajemy obunóż na części bosu, która przypomina piłkę, hantle w dłoniach, uginamy lekko nogi i prostując je wyrzucamy hantle wzdłuż tułowia. Jest to super ćwiczenie, bo trzeba powalczyć o równowagę, a masa mięśni pracuje, barki, najszerszy grzbietu, lędźwia i oczywiście kolejny raz core stability.
  DSC_0031
 6. Wróćmy na ziemię. Mata, duża piłka do fitnessu i brzuch płonie. Kładziemy się na macie na plechach i unosimy piłkę nogami i podajemy do rąk, następnie z rąk do nóg i tak przez 50s. Oglądając fotosy z tym ćwiczeniem, czy filmiki myślałem, że jest to mega trudne jednak dziś wiem, że wymaga to tylko paru powtórzeń i jest ogień, brzuch jest wyrobiony.
  DSC_0026
 7. Wiadomo, że normalna pompka to nuda 😉 także 2 hantle + pompka + podciągnięcie na zmianę hantli po pompce. Już sama pompka na hantlach powoduje, że w pompce trzeba zejść niżej w ruchu niż przy standardowej, a element podciągnięci hantli powoduje chwilową deskę na jednej ręce, ale wciąż na dwóch nogach (3 punkty podparcia).
  DSC_0033
 8. Odkrywając nowe ćwiczenia, czasem z automatu odrzucam te, które ograniczają się tylko do jednej grupy mięsni lub nie są wyzwaniem dla mnie. To ćwiczenie od razu wzbudziło mój zachwyt. Balans, core i czysta brutalna siła mięśni. Nie wiem, czy istnieje jakiś polski opis lub nazwa tego ćwiczenia, ale ja je tłumaczę jako krzyżówka na boxie. W moim wykonaniu dodaję kettel/hantle.

Taki trening potrafi wkopać w ziemię i spowodować, że poleje się pot. Krople potu będą na podłodze, boxie, macie, a butelka z wodą będzie pusta, a ręcznik mokry, a koszulka 😀 tak będzie ociekać potem.

I na koniec utwór, który zahipnotyzował mnie:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: