Aż poleje się POT vol. 1

Dlaczego ćwiczę w domu? Bo lubię mieszać swoje ulubione ćwiczenia i dokładać własne elementy, w ramach zabawy 🙂

Na dziś stworzyłem zestaw ćwiczeń pt. lubię was robić. Czemu o tym, będzie poniżej. Nie będzie to opis, tym ćwiczeniem rozwiniesz… będzie wskazany przynajmniej jeden element, który lubię w konkretnym ćwiczeniu.

Jak to się mówi, można pierdol.., ale trening sam się nie zrobi.

Na początek. Tabata, ta klasyczna. 20s/10s x 8 serii – jedno ćwiczenie.

  1. Wykrok z hantlą.

I ta jedna hantla jest tu języczkiem uwagi. Tak wykroki, super ćwiczenie na początek treningu. Rozgrzewka dla stawu biodrowego. Ale wrócę do tej jednej hantli. Przecież core! Co czyni jedna hantla przy ćwiczeniach? Wymusza ogrom pracy po drugiej stronie ciała, aby utrzymać pozycję pionową. Robisz udo, poślad, a tu brzuch ciągle walczy o pozycję.

IMG_20200302_194514

  1. Unoszenie hantli wzdłuż ciała na piłce do fitnessu.

No dobra, położę się na ławeczce i czas start. Ale, że nie mam ławeczki, a ostatnio nabyłem piłkę do fitnessu, to ciach i mach. Ale wiecie, tu trzeba pilnować balansu i mięśnie głębokie ud i pośladków pracują, a jak brzuch. A przede wszystkim klata wciąż się robi. Robisz klatę i niezauważenie triceps.

IMG_20200302_194649

  1. Klasyczne brzuszki na piłce.

Tak jak w przypadku ćwiczenia nr 2 trzeba cały czas balansować i dodatkowo piłka daje możliwość zejścia poniżej linii prostej biodra barki (przy brzuszkach na podłodze, naturalna barierą jest powierzchnia, na której się leży). A to wreszcie daje poczuć, że ćwiczenie to, nie jest odpoczynkiem, tylko wysiłkiem dla mięśni prostych brzucha.

IMG_20200302_194708

  1. Praca nóg.

No przecież to bez sensu, bo nie ma ciężaru. Cardio? A może i troszkę pracy nad refleksem, moja ukochana motoryka. Normalnie jest drabinka, nie mam, to linię wyznacza mata i podłoga. No i jest cardio 😀

IMG_20200302_194728

  1. Deska na łokciach, przeciągając ciężarek.

WTF??!! Deska i ciężar. Okej rekord świata w desce – to ponad mój dzień pracy. To ćwiczenie wyhaczyłem parę lat temu w Shape. Pozycja deski na łokciach, ciężarek i przesuwamy z jednej strony na drugą. Jak ciężarek znajduje się pod lewą ręką, to ruch idzie z prawej strony. Na krzyż. Cały czas bujane są biodra i utrzymanie ich w pozycji stabilnej deski, jest wyzwaniem. Ja je podejmuję!

IMG_20200302_194807

  1. Krzesełko z uniesionymi ramionami z ciężarem.

No to chwilka odpoczynku. Wiadomo, czas to pieniądz, więc czemu nie połączyć 2 ćwiczeń w 1. I tak jest właśnie z tym. Uda i barki. Uśmiech z ust znika po 6 powtórzeniu, więc trzeba walczyć.

IMG_20200302_194837

  1. Podciąganie hantli w opadzie.

Klasyk ćwiczeń. Nie zawsze trzeba eksperymentować i szukać czegoś na siłę. Atlas ćwiczeń jest upychany kolanem z kolejnymi kartkami, a pewne ćwiczenia wciąż królują. Wytrzymanie tego ćwiczenia w 8 seriach jest czystą siłą i zmęczeniem materiału.

IMG_20200302_194928

  1. Wyrzut hantli z przysiadu.

Ćwiczenie, które uwielbiam. Hantla na ziemi, przysiad 90 stopni, pochylenie względem hantli, swing, narzut na bark i wyrzut do góry z lekkim ugięciem kolan. Tyle opis, a normalnie dynamika i całe ciało pracuje. Tu uwielbiam wszystko. Jak mógłbym zamienić się z Herkulesem na ćwiczenie i zabrać mu jego kamień – to właśnie wykonywałbym to ćwiczenie!

To taki zestaw na dziś. Mieszanka, tego co lubię najbardziej, różnorodności w pracy mięśni i do tego wszystko idzie na wytrzymałość, bo cóż wielki nigdy nie będę, ale co tam.

Muzyka na dziś:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: