Aż poleje się POT vol. 2

Czas dostarczyć menu z tego tygodnia.

Tym razem dość długo zastanawiałem się, co może być takim ćwiczeniem, które popchnie mnie do jeszcze większego wysiłku.  Tabata sama w sobie jest determinantem. Jednak coś musiałem dodać, co zniszczy mnie fizycznie. A w zasadzie nie zniszczy, tylko przetestuje moją sprawność i chęć zmierzenia się z bólem (no tak to już jest przy ćwiczeniach fizycznych, albo się głaskamy, albo się cioramy w błocie).

  1. Przysiad z hantlami

Klasyk. Pełen przysiad, kolana na zewnątrz i do góry. Przy pierwszych interwałach idzie lekko, jednak później odczuwa się dyskomfort. I to jest siła tabaty – rozłożenie sił na 8 powtórzeń, mając w głowie pozostałe ćwiczenia.

IMG_20200315_181618

  1. Pompka na piłce do fitnessu.

I to jest właśnie to! To ćwiczenie. Kiedyś na lekcji angielskiego (grupa dość zaawansowana) omawialiśmy jak zaczynać zdanie w języku angielskim i tak możemy zacząć je od takiej litery jak I, A i to jest podkreślenie znaczenia zdania. Tak jak w tym przypadku!

Pompka jest klasykiem ćwiczeń, klatka, triceps, core. Dodając piłkę, która nigdy nie ma takiego samego ułożenia pozwala jeszcze bardziej napiąć mięśnie w ciele. Moje wrażenia z pierwszej próby – mięśnie klatki piersiowej były spięte maksymalnie, nie miało znaczenia czy robię pompkę  diamentową, klasyczną, czy z dużym rozpięciem ramion. Brzuch spięty, uda i pośladki to samo. Ale co jeszcze pracuje przy pompce no ramiona i plecy też. Triceps przez balans płonął, a plecy robiły swoje. Nie jest to ćwiczenie dla początkujących! Ciekawe jak będzie wyglądać gdy dodam TRX na nogi 😀

IMG_20200314_163332

  1. Nożyce

Po takich ćwiczeniach może powinien być odpoczynek, bo oba angażowały brzuch. Lekcja numer, yyyyyyyyy. Ma pewnie swój numer. Brzuch robi się przy każdym ćwiczeniu. Przeważnie dla mnie moment gdy wrzucam na ruszt ćwiczenie mięśni brzucha jest to pewien rodzaj odpoczynku, zwłaszcza dla oddechu. To nie występuje przy nożycach! Tu jest walka. Jedna seria poziome, następna pionowe. Pionowe są zdecydowanie lżejsze.

IMG_20200315_181730

  1. Podskoki jednonóż

Jest ten odpoczynek. Łuk kawy i wody, nie americana.

IMG_20200315_181807_1

  1. Wypad na bok z ciężarkiem

Dawno już nie robiłem tego ćwiczenia. Lubię je z 2 powodów.  Balans i  rozciągnięcie mięśnia w czasie ćwiczenia. Już napisałem to wcześniej z każdą rundą, jest coraz to mniej sił i balansowanie staje się trudniejsze. Pośladki robią swoje. Nie mam ich jak J.Lo wiec muszę je ćwiczyć.

IMG_20200315_181840

  1. Wyciskanie/rozpiętki na piłce do fitnessu

Od kiedy zakupiłem dla żony piłkę do fitnessu to tylko ja z niej korzystam. Co mi daje piłka do fitnessu w tym ćwiczeniu, wg badań amerykańskich naukowców mam idealny kąt opuszczając ramiona do rozpiętek i wyciskania (ochrona barku przed urazem). Brutalna siła, bo nie można inaczej nazwać ego ćwiczenia.

IMG_20200315_181927

  1. Wysoka deska

Przecież nie taka standardowa. Wysoka deska i w tym samym momencie przesunięcie dłoni i nogi. Opisowo: pozycja wysokiej deski, ruch prawej strony tj. ramienia i nogi w prawą stronę, w tym samym momencie. Koordynacja ciała, jest to ciężkie. I później lewa strona ciała. I tak na zmianę. Można przeklinać.

IMG_20200315_183449

  1. Uginanie ramion

Klasyk, biceps sam się nie zrobi. Skoro triceps już popracował to i trzeba zrobić rozruszać drugą stronę ramienia jak i mięśnie przedramienia.

IMG_20200315_183603

  1. Dzień dobry

Bierzesz hantlę w jedną rękę i robisz gest dzień dobry. Tak ciężarek w jednej dłoni. Po 20 sekundach zmiana i druga dłoń i tak na zmianę. Czemu? Praca core. Wg amerykańskich naukowców praca z jednym ciężarem powoduje podwójną pracę mięśni core po drugiej stronie ciała. Tyle teoria, a moja tak to działa. Polecam Kris 😀

IMG_20200315_182059_1

  1. Skakanka

I już koniec. Parę podskoków i trening zakończony.

IMG_20200315_182120

Teraz to już można położyć się i tylko łapać oddech…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: